Na začátku července 2016 jsme dokončili rekonstrukci staré, původně německé školy s malým vlastním parkem a renesanční zvonicí v Hojné Vodě . Do předešlého roku objekt sloužil jako (úplně vybydlený) penzion. Hojná Voda (hojná ve smyslu hojivá) je bývalá malá lázeňská vesnička na úpatí tisícovek Kraví hory a Vysoké, s úžasným výhledem z Novohradkých hor až do Třeboňské pánve (ukázka v záhlaví).

Kromě dlouhodobého ubytování je připraveno krátkodobé rekreační ubytování ve 13 pokojích s možností snídaní, večeří, po dohodě grilování apod., k dispozici je hospůdka jen pro ubytované s výčepem a základními alkoholickými a nealko nápoji se samoobsluhou. Stravování poskytujeme také přímo na Zvonici ve své kuchyni, snídaně formou bufetu, večeře výběrem u snídaní každý den. V apartmánech jsou i minikuchyňky (nejbližší market 3 km) , které však slouží spíš jako pomoc rodinám s malými dětmi, v žádném případě nejsou určeny k vaření. Součástí hlavní budovy je zastřešená celoprosklená terasa (cca do 30 osob) s výhledem do krásné novohradské přírody. Na zahradě je zastřešený altán, kde se dá i sedět u otevřeného ohně, grilovat, opékat apod., kapacita k sezení do 10 osob. V letních měsících se dá koupat ve dvou malých horských jezerech mezi Žofínem a Hojnou Vodou (Mlýnský rybník a Zlatá Ktiš) nebo na koupališti s velkým bazénem se vstupem zdarma v Horní Stropnici 3 km pod Hojnou Vodou.

Každý pokoj má vlastní WC a koupelnu, pokoje jsou dvou a třílůžkové, máme i rodinné apartmány se dvěmi ložnicemi, dvěmi koupelnami s WC a minikuchyňkou.